fbpx
Przejdź do treści

Pakiet badań dla kobiet 40+

Pakiet badań dla kobiet 40+
Pakiet badań dla kobiet 40+

Pakiet badań dla kobiet 40+

Regularne życie w stresie, złe nawyki żywieniowe, używki, brak aktywności fizycznej oraz niedostateczna ilość snu mogą prowadzić do rozwoju typowych chorób cywilizacyjnych i przewlekłych procesów zapalnych. Szczególnie u kobiet powyżej 40. roku życia, w wyniku stopniowego wygaszania czynności układu rozrodczego i spadku poziomu żeńskich hormonów płciowych, mogą wystąpić nieprzyjemne objawy i choroby, które znacznie wpływają na komfort życia. Regularna kontrola stanu zdrowia w tym wieku jest kluczowa dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania organizmu i szybkiego reagowania w przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości.

KIEDY WYKONAĆ BADANIE?

Kobieta powinna wykonać te badania:
• Regularnie, co najmniej raz do roku, szczególnie po osiągnięciu 40. roku życia.
• W przypadku pojawienia się niepokojących objawów zdrowotnych, takich jak zmiany w cyklu miesiączkowym, zmęczenie, problemy z wagą, czy inne nietypowe dolegliwości.
• Po przejściu menopauzy lub w okresie menopauzalnym, aby monitorować zdrowie w związku z naturalnymi zmianami hormonalnymi.
• Przed planowaną zmianą stylu życia, taką jak rozpoczęcie intensywniejszego programu fitness lub zmiana nawyków żywieniowych.

Pakiet badań dla kobiet 40+ – Kto?

• Kobiety powyżej 40. roku życia, szczególnie te przebywające w okresie menopauzalnym.
• Kobiety doświadczające objawów niepokojących, takich jak zmiany w cyklu miesiączkowym, osłabienie

W skład pakietu wchodzą następujące badania

– Morfologia
– Kreatynina
– Badanie ogólne moczu
– Glukoza
– Cholesterol całkowity
– HDL
– LDL
– Triglicerydy
– Kwas moczowy
– Magnez
– Fibrynogen
– FSH
– TSH

Przygotowanie do badania

Materiał na badanie krwi należy pobierać na czczo, co oznacza, że od ostatniego posiłku powinno minąć 8-12 godzin. To zalecenie dotyczy wszystkich badań, ponieważ zmiany wywołane jedzeniem są trudne do przewidzenia, a wyniki interpretowane są w odniesieniu do wartości referencyjnych ustalonych w standardowych warunkach.
Dzień przed badaniem należy unikać obfitych, tłustych posiłków, alkoholu oraz ziół.
W dniu badania bezpośrednio przed pobraniem krwi można wypić niewielką ilość wody.
Przed pobraniem krwi zaleca się 15-minutowy odpoczynek.
WAŻNE! Przed wizytą upewnij się, że masz przy sobie ważny dokument tożsamości, taki jak dowód osobisty, paszport, lub aplikację mObywatel na smartfonie. Dokument ten będzie potrzebny do potwierdzenia Twojej tożsamości podczas wizyty.
Badania możesz wykonać w dniach pon. – pt. w godzinach 7:00 – 11:00

Zobacz najcześciej zdawane pytania

Aby odebrać wyniki, można skorzystać z dwóch opcji:

  • Osobiste odebranie wyników – wyniki można odebrać osobiście w naszej placówce

pon. – pt.  7:00 – 20:00

sb. 9:00 – 13:00

  • Odbiór online – jeśli podczas rejestracji został podany numer telefonu, otrzymasz wiadomość z linkiem, który umożliwia dostęp do wyników online.

Na badania laboratoryjne nie ma konieczności wcześniejszego umawiania. Punkt pobrań jest czynny pon. – pt. 7:00 – 11:00

Na badania laboratoryjne wykonywane prywatnie nie wymagamy skierowania.

Tak, jeśli pacjent upoważni osobę poprzez wypełnienie odpowiedniego dokumentu. Przy odbiorze wyników należy okazać dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem, aby personel mógł upewnić się, że przekazuje dokumentację medyczną właściwej osobie. Wypełnione upoważnienie należy dostarczyć do placówki. Upoważnienia telefoniczne nie są akceptowane.

Cena tego pakietu to tylko 200 złotych!

Inne polecane badania

Pakiet kontrola stanu zdrowia kobiety
Kontrolne badania mają na celu wczesne wykrywanie najczęściej występujących u kobiet chorób i zaburzeń, które mogą dotyczyć różnych układów i narządów.
Zobacz pakiet
Pakiet badań hormonalnych dla kobiet - rozszerzony
Pakiet badań hormonalnych dla kobiet został opracowany  w celu zdiagnozowania zaburzeń funkcjonowania tarczycy, nieregularnych miesiączek, wypadania włosów i problemów ze skórą, nadmiernego owłosienia, problemów z zajściem w ciążę oraz menopauzy czy zespołu policystycznych jajników
Zobacz pakiet
Pakiet zdrowa skóra, włosy i paznokcie
Stan skóry, włosów i paznokci odzwierciedla ogólny stan zdrowia organizmu.
Zobacz pakiet

Poznaj listę partnerów, z którymi współpracujemy

Naszymi partnerami od lat są jedne z najpopularniejszych i najbardziej cenionych przez Polaków towarzystwa ubezpieczeniowe: Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU), Allianz oraz Compensa. Pozostajemy także w bliskiej współpracy z siecią laboratoriów medycznych Synevo.