fbpx
Przejdź do treści

Pakiet kontrola stanu zdrowia mężczyzny

Pakiet kontrola stanu zdrowia mężczyzny
Pakiet kontrola stanu zdrowia mężczyzny

Pakiet kontrola stanu zdrowia mężczyzny

Szybkie tempo życia, niezdrowa dieta i brak aktywności fizycznej mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie i funkcjonowanie całego organizmu. Zwiększa się ryzyko chorób cywilizacyjnych, co sprawia, że profilaktyka staje się priorytetem dla osób, które wolą zapobiegać niż leczyć.

Pakiet Kontrola Stanu Zdrowia Mężczyzny pozwala na kompleksowy przegląd funkcjonowania kluczowych układów narządów, w szczególności pokarmowego i wydalniczego, oraz chorób z nimi związanych. Badanie to jest szczególnie przydatne do oceny funkcjonowania układu hormonalnego u mężczyzn, a także do wykrywania chorób metabolicznych związanych z nieprawidłowym przetwarzaniem węglowodanów i tłuszczów.

KIEDY WYKONAĆ BADANIE?

Każdy mężczyzna, niezależnie od wieku, trybu życia czy stanu zdrowia, powinien regularnie wykonywać badania profilaktyczne. Pomogą one wykryć choroby, zanim pojawią się pierwsze objawy. Szczególnie powinny to rozważyć osoby, których styl życia zwiększa ryzyko wystąpienia różnych schorzeń, w tym:

 • niewłaściwa dieta bogata w tłuszcze i cukry,
 • brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia,
 • palenie tytoniu,
 • nadmierne spożycie alkoholu,
 • otyłość.

Również pacjenci, którzy zauważyli u siebie pierwsze symptomy zaburzeń związanych z wyżej wymienionymi czynnikami, powinni poddać się tym badaniom. Do takich objawów należą:

 • uczucie wzdęcia i ciężkości po jedzeniu,
 • ból po prawej stronie nadbrzusza,
 • nadmierna pobudliwość nerwowa.

Osoby, które od pewnego czasu doświadczają:

 • ogólnego pogorszenia samopoczucia,
 • szybszego męczenia się, duszności po wysiłku,
 • bólu i obrzęku stawów, zwłaszcza stopy,
 • niezamierzonej utraty masy ciała lub trudności ze schudnięciem,
 • nadmiernego łaknienia oraz pragnienia,
 • częstego oddawania moczu,

powinny skonsultować się z lekarzem i wykonać odpowiednie testy laboratoryjne.

Pamiętaj, że każdy niepokojący objaw wymaga konsultacji ze specjalistą, który zaplanuje dalsze kroki diagnostyczne. Jeśli przed wizytą u lekarza chcesz sprawdzić podstawowe parametry zdrowia, skorzystaj z naszego pakietu badań dla mężczyzn. To ułatwi znalezienie przyczyny złego samopoczucia.

Pakiet kontrola stanu zdrowia mężczyzny – Kto?

Każdy mężczyzna, niezależnie od wieku, trybu życia czy stanu zdrowia, powinien regularnie wykonywać badania profilaktyczne co najmniej raz w roku.

W skład pakietu wchodzą następujące badania

– Morfologia
– Badanie ogólne moczu
– PSA
– AST
– ALT
– TSH
– GGTP
– Kreatynina
– Wapń
– Magnez
– Fosforany
– Kwas moczowy
– Cholesterol całkowity
– Cholesterol LDL
– Cholesterol HDL
– Glukoza
– Triglicerydy
– Witamina 25 OH – D3

Przygotowanie do badania

Materiał na badanie krwi należy pobierać na czczo, co oznacza, że od ostatniego posiłku powinno minąć 8-12 godzin. To zalecenie dotyczy wszystkich badań, ponieważ zmiany wywołane jedzeniem są trudne do przewidzenia, a wyniki interpretowane są w odniesieniu do wartości referencyjnych ustalonych w standardowych warunkach.
Dzień przed badaniem należy unikać obfitych, tłustych posiłków, alkoholu oraz ziół.
W dniu badania bezpośrednio przed pobraniem krwi można wypić niewielką ilość wody.
Przed pobraniem krwi zaleca się 15-minutowy odpoczynek.
WAŻNE! Przed wizytą upewnij się, że masz przy sobie ważny dokument tożsamości, taki jak dowód osobisty, paszport, lub aplikację mObywatel na smartfonie. Dokument ten będzie potrzebny do potwierdzenia Twojej tożsamości podczas wizyty.
Badania możesz wykonać w dniach pon. – pt. w godzinach 7:00 – 11:00

Zobacz najcześciej zdawane pytania

Aby odebrać wyniki, można skorzystać z dwóch opcji:

 • Osobiste odebranie wyników – wyniki można odebrać osobiście w naszej placówce

pon. – pt.  7:00 – 20:00

sb. 9:00 – 13:00

 • Odbiór online – jeśli podczas rejestracji został podany numer telefonu, otrzymasz wiadomość z linkiem, który umożliwia dostęp do wyników online.

Na badania laboratoryjne nie ma konieczności wcześniejszego umawiania. Punkt pobrań jest czynny pon. – pt. 7:00 – 11:00

Na badania laboratoryjne wykonywane prywatnie nie wymagamy skierowania.

Tak, jeśli pacjent upoważni osobę poprzez wypełnienie odpowiedniego dokumentu. Przy odbiorze wyników należy okazać dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem, aby personel mógł upewnić się, że przekazuje dokumentację medyczną właściwej osobie. Wypełnione upoważnienie należy dostarczyć do placówki. Upoważnienia telefoniczne nie są akceptowane.

Cena tego pakietu to tylko 310 złotych!

Inne polecane badania

Pakiet badań dla mężczyzn 20+
Pakiet Mężczyzny 20+ obejmuje 10 badań laboratoryjnych, które umożliwiają profilaktyczne monitorowanie stanu zdrowia po 20. roku życia.
Zobacz pakiet
Pakiet badań dla mężczyzn 40+
Wiele chorób pojawia się dopiero z wiekiem. Często wynikają one z naturalnych procesów starzenia się organizmu i objawy mogą stać się zauważalne dopiero później.
Zobacz pakiet
Pakiet badań dla mężczyzn 60+
Pakiet 60 plus został stworzony dla osób, które pragną kompleksowo monitorować swoje zdrowie w kontekście naturalnego starzenia się organizmu.
Zobacz pakiet

Poznaj listę partnerów, z którymi współpracujemy

Naszymi partnerami od lat są jedne z najpopularniejszych i najbardziej cenionych przez Polaków towarzystwa ubezpieczeniowe: Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU), Allianz oraz Compensa. Pozostajemy także w bliskiej współpracy z siecią laboratoriów medycznych Synevo.