fbpx
Przejdź do treści

Pakiet zdrowa skóra, włosy i paznokcie

Pakiet zdrowa skóra, włosy i paznokcie
Pakiet zdrowa skóra, włosy i paznokcie

Pakiet zdrowa skóra, włosy i paznokcie

Stan skóry, włosów i paznokci odzwierciedla ogólny stan zdrowia organizmu. Zmiany w ich kondycji mogą być pierwszym sygnałem przewlekłych chorób alergicznych i autoimmunologicznych, ale także mogą wynikać z czynników takich jak przewlekły stres, używki, niedożywienie czy nadmiar węglowodanów w diecie. Aby poprawić wygląd skóry, włosów i paznokci, warto poddać się badaniom laboratoryjnym, takim jak specjalnie opracowany pakiet badań zdrowa skóra, włosy i paznokcie. Istotne czynniki wpływające na kondycję skóry to równowaga hormonalna, zrównoważona dieta, odpowiednia higiena, sen oraz aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Choć genetyka odgrywa rolę w procesie starzenia się skóry, przyspiesza je nadmierne opalanie i ekspozycja na zanieczyszczenia środowiska, takie jak dym papierosowy. Bez rozwiązania podstawowych problemów, kosmetyczne zabiegi mogą być nieskuteczne.

 

KIEDY WYKONAĆ BADANIE?

Oferujemy kompleksowy pakiet badań umożliwiający ocenę stanu zdrowia pod względem hormonów i witamin istotnych dla zdrowej skóry. Osoby zauważające niepokojące zmiany skórne, które mogą wskazywać na zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu, powinny jak najszybciej rozpocząć diagnostykę, aby:

  • Zidentyfikować ewentualne niedobory hormonalne i witaminowe.
  • Rozpocząć odpowiednie leczenie lub suplementację.
  • Modyfikować styl życia w celu poprawy zdrowia skóry.
  • Wdrożyć leczenie hormonalne, jeśli jest to konieczne.

Dzięki szybkiej reakcji i odpowiedniej interwencji, osoby te mogą odzyskać pewność siebie dzięki zdrowemu i promiennemu wyglądowi skóry.

Pakiet zdrowa skóra, włosy i paznokcie – Kto?

Skierowany jest do osób, które doświadczają takich objawów jak suchość, łuszczenie się skóry, wypryski, łojotok, trądzik, nadmierne owłosienie, przebarwienia, nowe lub niepokojące zmiany znamion, cellulit, rozstępy, bladość skóry, zaczerwienienia, reakcje alergiczne, wysypki oraz mogą mieć problemy ogólnoustrojowe, takie jak:
– Zaburzenia hormonalne, objawiające się zmęczeniem, bezsennością, depresją, wahaniem masy ciała, zaburzeniami miesiączkowania, spadkiem libido, impotencją.
– Alergie, manifestujące się katarem, kichaniem, zatkaniem nosa, zaczerwienieniem i swędzeniem oczu, drapaniem w gardle, dusznościami.
– Nietolerancje i niedobory pokarmowe, które mogą objawiać się wzdęciami, odbijaniami, nudnościami, wymiotami, biegunkami, bólami brzucha, bólami głowy.
W przypadku odchyleń w wynikach badań zalecana jest konsultacja dermatologiczna. Lekarz może zdecydować o przeprowadzeniu bardziej szczegółowych badań endokrynologicznych, testów na alergie, nietolerancje pokarmowe oraz dermatoskopowej kontroli znamion skórnych, w celu dokładniejszej diagnozy i odpowiedniego leczenia.

W skład pakietu wchodzą następujące badania

– Estradiol
– TSH
– FSH
– Ferrytyna
– Testosteron
– Cynk
– Witamina B12
– Żelazo
– Selen

Przygotowanie do badania

Materiał na badanie krwi należy pobierać na czczo, co oznacza, że od ostatniego posiłku powinno minąć 8-12 godzin. To zalecenie dotyczy wszystkich badań, ponieważ zmiany wywołane jedzeniem są trudne do przewidzenia, a wyniki interpretowane są w odniesieniu do wartości referencyjnych ustalonych w standardowych warunkach.
Dzień przed badaniem należy unikać obfitych, tłustych posiłków, alkoholu oraz ziół.
W dniu badania bezpośrednio przed pobraniem krwi można wypić niewielką ilość wody.
Przed pobraniem krwi zaleca się 15-minutowy odpoczynek.
WAŻNE! Przed wizytą upewnij się, że masz przy sobie ważny dokument tożsamości, taki jak dowód osobisty, paszport, lub aplikację mObywatel na smartfonie. Dokument ten będzie potrzebny do potwierdzenia Twojej tożsamości podczas wizyty.
Badania możesz wykonać w dniach pon. – pt. w godzinach 7:00 – 11:00

Zobacz najcześciej zdawane pytania

Aby odebrać wyniki, można skorzystać z dwóch opcji:

  • Osobiste odebranie wyników – wyniki można odebrać osobiście w naszej placówce

pon. – pt.  7:00 – 20:00

sb. 9:00 – 13:00

  • Odbiór online – jeśli podczas rejestracji został podany numer telefonu, otrzymasz wiadomość z linkiem, który umożliwia dostęp do wyników online.

Na badania laboratoryjne nie ma konieczności wcześniejszego umawiania. Punkt pobrań jest czynny pon. – pt. 7:00 – 11:00

Na badania laboratoryjne wykonywane prywatnie nie wymagamy skierowania.

Tak, jeśli pacjent upoważni osobę poprzez wypełnienie odpowiedniego dokumentu. Przy odbiorze wyników należy okazać dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem, aby personel mógł upewnić się, że przekazuje dokumentację medyczną właściwej osobie. Wypełnione upoważnienie należy dostarczyć do placówki. Upoważnienia telefoniczne nie są akceptowane.

Cena tego pakietu to tylko 420 złotych!

Inne polecane badania

Pakiet badań tarczyca
Regulacja funkcji tarczycy jest skomplikowanym procesem sterowanym przez mózg. Podwzgórze wytwarza TRH, które stymuluje przysadkę do produkcji TSH, co z kolei pobudza tarczycę do wydzielania hormonów regulujących nastrój, aktywność, temperaturę ciała, pracę mięśni (w tym serca), jelit oraz metabolizm lipidów i węglowodanów.
Zobacz pakiet
Pakiet badań dla zestresowanych
Pakiet badań dla osób zestresowanych to zestaw badań laboratoryjnych, które pomagają ocenić wpływ stresu na organizm oraz monitorować ogólny stan zdrowia.
Zobacz pakiet
Pakiet badań anemia
Pakiet badań anemia  został opracowany, aby pomóc w diagnozowaniu i monitorowaniu różnych typów niedokrwistości. 
Zobacz pakiet

Poznaj listę partnerów, z którymi współpracujemy

Naszymi partnerami od lat są jedne z najpopularniejszych i najbardziej cenionych przez Polaków towarzystwa ubezpieczeniowe: Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU), Allianz oraz Compensa. Pozostajemy także w bliskiej współpracy z siecią laboratoriów medycznych Synevo.