fbpx
Przejdź do treści

Pakiet badań dla mężczyzn 20+

Pakiet badań dla mężczyzn 20+
Pakiet badań dla mężczyzn 20+

Pakiet badań dla mężczyzn 20+

Pakiet Mężczyzny 20+ obejmuje 10 badań laboratoryjnych, które umożliwiają profilaktyczne monitorowanie stanu zdrowia po 20. roku życia. Stworzony z myślą o młodych mężczyznach, którzy pragną dbać o swoje zdrowie, pakiet ten pozwala na regularne sprawdzanie kluczowych parametrów zdrowotnych. Chociaż w młodości zazwyczaj cieszymy się dobrym zdrowiem i rzadko myślimy o badaniach, to właśnie wtedy jest najlepszy czas, aby zacząć je wykonywać. Regularne badania laboratoryjne pozwalają wcześnie wykrywać odchylenia od normy, co umożliwia szybkie podjęcie odpowiednich działań zapobiegających poważnym powikłaniom.

 

KIEDY WYKONAĆ BADANIE?

 

  • Nawet jeśli czujesz się zdrowo, regularne badania co najmniej raz w roku pozwolą na wczesne wykrycie ewentualnych problemów zdrowotnych.
  • Jeśli zauważysz u siebie objawy takie jak ogólne pogorszenie samopoczucia, ciągłe uczucie zmęczenia, bezsenność, większa nerwowość, bóle w klatce piersiowej, zwiększone parcie na mocz, trudności z oddawaniem moczu, zaburzenia erekcji, spadek libido, bóle w nadbrzuszu po posiłku czy trudności z koncentracją, warto wykonać te badania.
  • Jeśli w twojej rodzinie występowały choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca, problemy z tarczycą czy inne poważne schorzenia, warto regularnie monitorować swoje zdrowie.

 

Pakiet badań dla mężczyzn 20+ – Kto?

• Każdy mężczyzna po 20. roku życia, który chce dbać o swoje zdrowie i monitorować je profilaktycznie, powinien regularnie wykonywać te badania.
• Mężczyźni, którzy prowadzą niezdrowy tryb życia, mają nieprawidłową dietę, są otyli, palą tytoń, nadużywają alkoholu, mają siedzący tryb życia lub są narażeni na duży stres (np. w pracy), powinni szczególnie rozważyć regularne badania.

W skład pakietu wchodzą następujące badania

– Morfologia krwi
– Glukoza
– Cholesterol całkowity
– Cholesterol HDL
– Cholesterol LDL
– Triglicerydy
– Magnez
– Testosteron
– TSH
– Witamina 25-OH D3

Przygotowanie do badania

Materiał na badanie krwi należy pobierać na czczo, co oznacza, że od ostatniego posiłku powinno minąć 8-12 godzin. To zalecenie dotyczy wszystkich badań, ponieważ zmiany wywołane jedzeniem są trudne do przewidzenia, a wyniki interpretowane są w odniesieniu do wartości referencyjnych ustalonych w standardowych warunkach.
Dzień przed badaniem należy unikać obfitych, tłustych posiłków, alkoholu oraz ziół.
W dniu badania bezpośrednio przed pobraniem krwi można wypić niewielką ilość wody.
Przed pobraniem krwi zaleca się 15-minutowy odpoczynek.
WAŻNE! Przed wizytą upewnij się, że masz przy sobie ważny dokument tożsamości, taki jak dowód osobisty, paszport, lub aplikację mObywatel na smartfonie. Dokument ten będzie potrzebny do potwierdzenia Twojej tożsamości podczas wizyty.
Badania możesz wykonać w dniach pon. – pt. w godzinach 7:00 – 11:00

Zobacz najcześciej zdawane pytania

Aby odebrać wyniki, można skorzystać z dwóch opcji:

  • Osobiste odebranie wyników – wyniki można odebrać osobiście w naszej placówce

pon. – pt.  7:00 – 20:00

sb. 9:00 – 13:00

  • Odbiór online – jeśli podczas rejestracji został podany numer telefonu, otrzymasz wiadomość z linkiem, który umożliwia dostęp do wyników online.

Na badania laboratoryjne nie ma konieczności wcześniejszego umawiania. Punkt pobrań jest czynny pon. – pt. 7:00 – 11:00

Na badania laboratoryjne wykonywane prywatnie nie wymagamy skierowania.

Tak, jeśli pacjent upoważni osobę poprzez wypełnienie odpowiedniego dokumentu. Przy odbiorze wyników należy okazać dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem, aby personel mógł upewnić się, że przekazuje dokumentację medyczną właściwej osobie. Wypełnione upoważnienie należy dostarczyć do placówki. Upoważnienia telefoniczne nie są akceptowane.

Cena tego pakietu to tylko 175 złotych!

Inne polecane badania

Pakiet kontrola stanu zdrowia mężczyzny
Szybkie tempo życia, niezdrowa dieta i brak aktywności fizycznej mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie i funkcjonowanie całego organizmu. Zwiększa się ryzyko chorób cywilizacyjnych, co sprawia, że profilaktyka staje się priorytetem dla osób, które wolą zapobiegać niż leczyć.
Zobacz pakiet
Pakiet hormonalny mężczyzna
Pakiet hormony męskie obejmuje trzy badania: testosteron, DHEA-S oraz estradiol. Testosteron i DHEA-S są hormonami głównie męskimi, natomiast estradiol, chociaż jest głównym żeńskim hormonem płciowym, występuje także u mężczyzn.
Zobacz pakiet
Pakiet badań dla osób aktywnych fizycznie
Regularna aktywność fizyczna przynosi liczne korzyści dla organizmu, takie jak poprawa krążenia i natlenienia tkanek, rozwój mięśni i koordynacji ruchowej, redukcja stresu oraz poprawa jakości snu.
Zobacz pakiet

Poznaj listę partnerów, z którymi współpracujemy

Naszymi partnerami od lat są jedne z najpopularniejszych i najbardziej cenionych przez Polaków towarzystwa ubezpieczeniowe: Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU), Allianz oraz Compensa. Pozostajemy także w bliskiej współpracy z siecią laboratoriów medycznych Synevo.