fbpx
Rejestracja online
Przejdź do treści

Otolaryngolog dziecięcy

Otolaryngolog dziecięcy

Otolaryngolog dziecięcy

Ze względu na rozwijającą się odporność, mali pacjenci są szczególnie narażeni na rozwój schorzeń laryngologicznych. Często cierpią na infekcje górnych dróg oddechowych, nosa, uszu, gardła czy krtani. Diagnozą i terapią tych dolegliwości zajmuje się konkretny specjalista: laryngolog dziecięcy. rnMali i nastoletni pacjenci wymagają innych metod leczenia niż dorośli. Poza tym w młodszych grupach wiekowych panuje inna struktura zachorowań. Częściej występują m.in. nawrotowe zapalenia ucha środkowego i zatok przynosowych. rnZ leczeniem tych dolegliwości nie warto zwlekać. Wcześnie rozpoczęta terapia może uchronić pociechę przed poważniejszymi schorzeniami. Zgłoś się do laryngologa dziecięcego w Gdyni prywatnie i bez kolejki. rnrn

Skontaktuj się z nami

Kiedy iść z dzieckiem do laryngologa?

Wizyta u laryngologa będzie zasadna zawsze, kiedy maluch:

  • Mimo leczenia wciąż cierpi na infekcje gardła i uszu – stosowane leki nie przynoszą oczekiwanych efektów lub infekcje nawracają w szybkim tempie.
  • Kiepsko słyszy – co może być skutkiem np. pęknięcia błony bębenkowej. Im szybsza konsultacja lekarska, tym lepiej.
  • Boryka się z nawracającymi infekcjami górnych dróg oddechowych – które często wynikają z przerośniętego, trzeciego migdałka. Zamiast leczyć dziecko objawowo, warto podjąć leczenie specjalistyczne.
  • W nocy oddycha przez usta, często się budzi, chrapie – takie objawy mogą sygnalizować bezdech nocny, który bywa niebezpieczny dla zdrowia.

 

Przygotuj dziecko do wizyty u laryngologa

Przed wizytą u laryngologa dziecięcego warto przygotować pełną dokumentację medyczną: wyniki wcześniej przeprowadzonych badań, stosowanego leczenia itd. Oprócz tego rodzic powinien wyczyścić dziecku uszy, zęby i nosek, a także wyjaśnić cel wizyty (aby mały pacjent czuł się pewnie i spokojnie w trakcie badania).

Rozmowa na temat planowanej wizyty powinna być przeprowadzona bez względu na wiek. Komfort psychiczny dziecka przekłada się na lepszą współpracę z laryngologiem. Poza tym sprawia, że wizyta jest o wiele mniej stresująca.

  • Na początku specjalista przeprowadza wywiad. Zbiera informacje na temat zdrowia pacjenta oraz niepokojących objawów.
  • Później dokonuje oględzin ucha (szybko i nieinwazyjnie przy użyciu otoskopu – wziernika), nosa (oceniając stan błony śluzowej i przegrody nosowej), a także gardła i krtani.

Samo badanie może powodować lekki dyskomfort, ale jest bezbolesne. Dobrze wyposażony gabinet laryngologiczny dysponuje nowoczesnym sprzętem, który przyspiesza cały proces i daje bardziej wiarygodny obraz choroby.

Lekarze zajmujący się tą specjalizacją

Polecany laryngolog dziecięcy w Gdyni

Laryngolog dziecięcy to lekarz specjalizujący się w profilaktyce, diagnozie i leczeniu dolegliwości ze strony narządów zmysłów: węchu, słuchu, smaku i równowagi. Zajmuje się chorobami też występującymi w obrębie szyi oraz głowy (poza narządem wzroku).

Otolaryngologia to pełna nazwa tej specjalizacji, ale rzadko stosowana. Dlaczego znacznie więcej osób trafia na naszą stronę szukając dobrego laryngologa dziecięcego w Gdyni.

W przypadku dzieci skierowane do tego lekarza często wystawia pediatra. Mimo to wiele schorzeń gardła, nosa, uszu i narządu równowagi rodzice mogą rozpoznać samodzielnie. Często mają one również nawrotowy charakter, przez co opiekun od razu wie, do jakiego specjalisty trzeba się zgłosić.

Poradnia otolaryngologiczna dla dzieci w Gdyni

Zapraszamy do naszej poradni otolaryngologicznej dla dzieci w Gdyni. Specjaliści w Ośrodku Diagnostyki Medycznej przyjmują małych i nastoletnich pacjentów z podejrzeniem zapalenia gardła, krtani i zatok, przerośniętych migdałków podniebienia, a także z polipami nosa i krtani. Ponadto laryngolog dziecięcy zajmuje się wadami rozwojowymi, takimi jak rozszczepy wargi lub podniebienia, nietypowe wady czy deformacje czaszki.

Każdy specjalista w Ośrodku Diagnostyki Medycznej dysponuje zaawansowaną aparaturą. Pozwala to na postawienie rzetelnej, dokładnej diagnozy. Współpracując z naszą placówką w Gdyni, laryngolodzy korzystają z nowoczesnych narzędzi, dzięki którym wykonują większość zabiegów w sposób bezinwazyjny.