fbpx
Rejestracja online
Przejdź do treści

Ortopeda

Ortopeda

Ortopeda

Konsultacja u ortopedy prywatnie jest zalecana w przypadku wszelkich ograniczeń ruchowych pacjenta. Leczenie takich problemów należy rozpocząć jak najszybciej. Większość schorzeń (np. zwichnięcia, złamania, napięcia mięśni, bóle pleców i stawów, urazy ścięgien, więzadeł, a także osteoporoza czy haluksy), prowadzi bowiem do nieodwracalnych zmian, których można uniknąć z pomocą specjalisty. Dlatego nie warto zwlekać. rnJeśli pacjent zauważa niepokojące sygnały, takie jak bóle i ograniczony zakres ruchu, powinien jak najszybciej zasięgnąć porady eksperta. W tym celu zapraszamy do prywatnej poradni ortopedycznej w Gdyni. Zatrudniamy najlepszych lekarzy, którzy korzystają z nowoczesnych metod diagnostycznych.rn

Skontaktuj się z nami

Ortopeda w Gdyni prywatnie

Ortopeda to lekarz specjalizujący się w leczeniu wszelkiego rodzaju kontuzji, złamań, skręceń, zerwań więzadeł, mięśni oraz  korekcji lub zapobieganiu deformacji, zaburzeń i urazów szkieletu oraz związanych z nim struktur (kości, mięśni, stawów, ścięgien, nerwów i więzadeł). Dlatego z pomocy poradni ortopedycznej korzystają m.in. pacjenci cierpiący na wrodzone bądź nabyte dysfunkcje narządów ruchu. Do najważniejszych obowiązków lekarza tej specjalizacji należą:

  • Diagnozowanie urazów oraz złamań,  chorób degeneracyjnych i stanów przeciążeniowych
  • Diagnozowanie i leczenie chorób wpływających na funkcjonowanie układu mięśniowo-szkieletowego.
  • Przeprowadzanie zabiegów chirurgicznych kości oraz innych narządów układu ruchu.
  • Tworzenie planu, który ma zapobiec urazom i pogorszeniu się schorzeń przewlekłych (takich jak np. zapalenie stawów).
  • Wsparcie w rehabilitacji po urazach lub operacjach, dzięki której pacjent ma odzyskać możliwość ruchu, siłę i elastyczność.
  • Współpraca z pozostałymi specjalistami w ramach leczenia, np. z neurologiem, fizjoterapeutą, reumatologiem.

Ze względu na długi czas oczekiwania na wizytę u lekarza na NFZ, większość osób decyduje się na rejestrację u ortopedy prywatnie. W Gdyni skorzystasz z takich usług w Ośrodku Diagnostyki Medycznej.

 

Prywatna poradnia ortopedyczna w Trójmieście

Główne objawy, które skłaniają pacjentów do wizyty w prywatnej poradni ortopedycznej to: obrzęki stawów; sztywność i drętwienie/mrowienie kończyn lub palców; wygięcie kręgosłupa na bok w części piersiowej; zniekształcenia kości; zgrubienia i bolesności ścięgien; długotrwałe bóle kości, kręgosłupa, mięśni, stawów i kończyn bez konkretnej przyczyny; ograniczenie ruchomości.

Chcesz umówić się do ortopedy w Trójmieście? Zapraszamy do rejestracji w Ośrodku Diagnostyki Medycznej. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który pozwala na dokładną diagnostykę i wybór metod leczenia. Oferujemy też wyjątkowo szeroki zakres usług. Nasi lekarze przyjmują m.in. pacjentów z poważniejszymi urazami mechanicznymi narządu ruchu, czyli złamaniami kości, zwichnięciami stawów, przeciążeniami i stłuczeniami. Zachęcamy do rejestracji również w przypadku haluksów, skrzywień kręgosłupa i wad postawy.

Jeśli problem z układem ruchu dotyczy noworodka lub dziecka, proponujemy rejestrację w poradni ortopedycznej dla dzieci.

 

 

Lekarze zajmujący się tą specjalizacją

Dobry ortopeda, czyli zakres usług specjalisty

Do ortopedy zgłaszamy się w przypadku dowolnych problemów z narządem ruchu. Lekarz z tej dziedziny pomoże nam w leczeniu urazów stawów i złamań kości, dolegliwości związanych z kręgosłupem, a także całym układem kostno-mięśniowym.

Jak rozpoznać dobrego ortopedę w Gdyni? Głównie po oferowanych usługach i pozytywnych opiniach pacjentów. Ekspert skupia się zarówno na diagnostyce, jak i leczeniu zachowawczym oraz operacyjnym wszelkiego rodzaju schorzeń. W zakres jego specjalności wchodzą więc np. zmiany zwyrodnieniowe, deformacje, pourazowe zmiany narządu ruchu, wady wrodzone i nabyte, nowotwory i urazy, a także zapalenia, zakażenia i infekcje w tym układzie.

Warto pamiętać, że do prywatnej poradni ortopedycznej zgłaszają się pacjenci w każdym wieku. Jednak noworodki i dzieci powinny zostać skierowane do ortopedy dziecięcego. Poza tym istnieją też inne specjalizacje ortopedyczne, np.

  • ortopeda sportowy, który zajmuje się uszkodzeniami ciała wynikłymi z uprawiania sportu i aktywności rekreacyjnych, a także profilaktyką, odnową, rehabilitacją i badaniami sportowymi;
  • czy ortopeda transplantolog zajmujący się przeszczepami, protezoplastyką, alloplastyką.