fbpx
Rejestracja online
Przejdź do treści

Kardiolog dziecięcy

Kardiolog dziecięcy

Kardiolog dziecięcy i Echokardiografia serca

Zdarza się, że nawet najmniejsze serca potrzebują fachowej opieki. W przypadku takich problemów z pomocą przychodzi kardiolog dziecięcy. To lekarz specjalista, który zajmuje się leczeniem chorób serca i układu krążenia u najmłodszych pacjentów. Jego zadanie jest o tyle specyficzne, że wiele możliwych wad i chorób występujących u dzieci statystycznie rzadko dotyczy osób dorosłych. rnZalecenie wizyty można otrzymać od pediatry lub lekarza pierwszego kontaktu. Czasem jednak sam rodzic zauważa objawy, które mogą świadczyć o problemach w tym obszarze. rnJeśli potrzebujesz szybkiej, skutecznej pomocy, zgłoś się do poradni kardiologicznej dla dzieci prywatnie. Zarejestruj się w Ośrodku Diagnostyki Medycznej w Gdyni – telefonicznie lub online. rn

Skontaktuj się z nami

Jak rozpoznać problemy z sercem u dziecka?

Dolegliwości ze strony serca u dzieci wzbudzają w opiekunach ogromny niepokój. Wśród chorób i arytmii tego narządu u dzieci wiele stanowi wady wrodzone. Powstają one w konsekwencji nieprawidłowej organogenezy, czyli na etapie rozwoju narządów wewnętrznych płodu. Choroby serca u dzieci mogą sygnalizować takie objawy, jak:

 • słaby przyrost wagi,
 • brak tchu podczas płaczu,
 • wzmożona męczliwość,
 • omdlenia lub utraty przytomności,
 • trudności w ssaniu u noworodków, wydłużający się czas karmienia i zmęczenie po nim,
 • bóle w klatce piersiowej,
 • nadmierna senność,
 • mała tolerancja wysiłku fizycznego,
 • duszność oraz obrzęki obwodowe,
 • kołatanie serca,
 • zawroty głowy,
 • bóle głowy.

W Ośrodku Diagnostyki Medycznej można niemal natychmiast rozpocząć diagnostykę serca najmłodszych, którą rozpoczyna się od wykonania echokardiografii serca na aparacie VIVID T8 amerykańskiej firmy GE.

Przebieg wizyty w poradni kardiologicznej dla dzieci

Wizyta poradni kardiologicznej dla dzieci może być stresująca (zwłaszcza dla nieco starszych pacjentów). Dlatego warto przygotować pociechę, tłumacząc, czym zajmuje się kardiolog, jak wygląda badanie i jaki jest jego cel. Ważne, aby wybrany specjalista był nie tylko ekspertem od chorób serca, ale też osobą empatyczną i z dobrym podejściem do małych pacjentów.

 • Na konsultację najlepiej ubrać dziecko w odzież, którą można sprawnie zdjąć, np. luźną, wygodną, rozpinaną. Pozwoli to na sprawne przeprowadzenie badania.
 • Ponadto nie można zapomnieć o zabraniu dokumentów. W poradni kardiologicznej dziecięcej przydadzą się wszelkiego rodzaju wyniki badań diagnostycznych oraz informacje o poprzednich wizytach.

 

Lekarze zajmujący się tą specjalizacją

Zaufany kardiolog dziecięcy w Gdyni

W poradni kardiologicznej dla dzieci można uzyskać pomoc w przypadku chorób serca i układu krążenia. Specjalista diagnozuje, leczy, a także zajmuje się profilaktyką tych schorzeń u dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Choć wydaje się, że problemy z tym narządem są domeną osób starszych, to w dużej mierze dotyczą też maluchów i nastolatków.
Jednak najmłodsi cierpią na inne schorzenia niż dorośli. Właśnie dlatego istnieje odrębna specjalizacja w postaci kardiologii dziecięcej.

Poradnia kardiologiczna dla dzieci prywatnie

Zapraszamy do rejestracji w poradni kardiologicznej dla dzieci prywatnie, bez długich kolejek. Wśród najmłodszych najczęstszym problemem jest wada serca, z którą maluch się rodzi lub która postępuje w kolejnych latach życia. Dlatego istotne jest, aby wykonać echokardiografię serca już na wczesnym etapie rozwoju.

Do wad serca, którymi zajmują się nasi kardiolodzy w Gdyni, zaliczają się m.in. ubytek przegrody międzykomorowej lub międzyprzedsionkowej, koarktacja aorty, wady zastawki tętnicy płucnej i aorty, zwężenie cieśni aorty, tetralogia Fallota oraz przerost prawej komory. Kolejne diagnozowane schorzenia to m.in. choroby reumatyczne wieku dziecięcego czy zakażenia bakteryjne, oraz inne nabyte wady i choroby serca u dzieci. Zazwyczaj ich przyczyną są powikłania po poważnych infekcjach. Z kolei u młodzieży nagminnie zdarzają się problemy z układem krążenia, które wynikają z braku aktywności fizycznej, otyłości i niewłaściwej diety.

Bez względu na charakter i przyczynę problemów z sercem, zapraszamy na konsultację razem z echokardiografią serca, która pozwoli na szybkie zdiagnozowanie problemów i  wdrożenie leczenia lub wykluczenie wady serca i choroby.