fbpx
Rejestracja online
Przejdź do treści

Ginekolog

Ginekolog

Ginekolog


Wizyty u ginekologa to nieodłączny element życia kobiet. Regularne konsultacje ze specjalistą pozwalają zadbać o zdrowie intymne i uniknąć wielu chorób. Podczas standardowej wizyty wykonywane jest badanie przedmiotowe, obejmujące ogólne badanie pacjentki. Jego celem jest ewaluacja stanu narządów miednicy mniejszej oraz ewentualne wykrycie stanu zapalnego, nowotworów czy mięśniaków nawet w ich wczesnym stadium. Inne opcjonalne badania to USG i pobranie wymazu z szyjki macicy do badania cytologicznego.Profilaktyczna, rutynowa wizyta u lekarza tej specjalności powinna odbywać się raz do roku. Dodatkowe konsultacje będą konieczne w przypadku takich dolegliwości jak upławy, ból podbrzusza czy nieprawidłowe krwawienia maciczne.W Ośrodku Diagnostyki Medycznej skorzystasz z usług ginekologa w Gdyni prywatnie. Zarejestruj się do wybranego specjalisty telefonicznie lub online.

Skontaktuj się z nami

Ginekolog w Gdyni prywatnie. Umów się online

Lekarz ginekolog zajmuje się opieką nad zdrowiem intymnym kobiety na każdym etapie jej życia. Zapobiega i leczy choroby narządów płciowych. Ponadto każdy specjalista z tej dziedziny potrafi odebrać poród i zapewnić opiekę poporodową.

Większość osób szuka ginekologa w Gdyni prywatnie. Powód jest prosty: w ten sposób mogą dostać się do lekarza znacznie szybciej niż w ramach NFZ. Poza tym właściwy specjalista zapewnia im kompleksowe usługi w zakresie diagnostyki: dysponuje odpowiednim sprzętem, przeprowadza nie tylko konsultacje, ale też wykonuje badania USG, kolposkopię oraz szereg innych zabiegów diagnostycznych czy laboratoryjnych takich jak testy UROGIN, HPV czy badania genetyczne.

Jednym z głównych obszarów działalności ginekologa prywatnie jest wykrywanie, leczenie oraz zapobieganie chorobom narządów rozrodczych. Dotyczy to zmian łagodnych (torbiele jajników, mięśniaki macicy) i nowotworowych. Wykryte wcześnie, mogą być skutecznie leczone. Dlatego warto wykonywać regularne, rutynowe kontrole raz w roku.

Lekarz tej specjalności zajmuje się też chorobami o podłożu hormonalnym, np. zespołem policystycznych jajników (PCOS). Choroba ta ma związek z nieprawidłowościami w funkcjonowaniu jajników. Nieleczona może prowadzić do nieregularnych cykli miesiączkowych, zaburzeń płodności i innych uciążliwych objawów.

Lekarze zajmujący się tą specjalizacją

Jak wygląda wizyta w poradni ginekologicznej?

Wybierając się do ginekologa w Gdyni prywatnie, możesz liczyć na kompleksowe wsparcie. W przypadku naszej placówki skorzystasz z takich usług jak: konsultacja lekarska, porada antykoncepcyjna, USG ciąży, USG transwaginalne i prenatalne, konsultacja uroginekologiczna, USG 3D/4D ciąży, kolposkopia, cytologia czy założenie wkładki hormonalnej.

Badanie w poradni ginekologicznej rozpoczyna się od badania podmiotowego, czyli wywiadu z pacjentką. W ramach tej czynności lekarz może pytać o wiek (który ma znaczenie w postępowaniu diagnostycznym), wykonywany zawód (stresująca praca lub narażenie na szkodliwe czynniki mogące wpływać m.in. na regularność cykli), przeprowadzić wywiad miesiączkowy (data ostatniej miesiączki), rodzinny (ocena ryzyka występowania chorób, np. nadciśnienia) i położniczy (ciąże, ich przebieg). Może zapytać również o przebyte choroby i operacje.

Kolejny krok to badanie przedmiotowe. Obejmuje ono ogólne badanie pacjentki oraz ocenę narządów płciowych zewnętrznych i wewnętrznych. Jego celem jest wykrycie oznak stanów zapalnych, nieprawidłowości i chorób. Będzie też niezbędne w przypadku wszelkiego rodzaju dolegliwości, np. bólu brzucha, nieregularnych krwawień.

Ośrodek Diagnostyki Medycznej: sprawdzony ginekolog w Trójmieście

Szukasz dobrego ginekologa w Trójmieście? Zapraszamy do skorzystania z usług Ośrodka Diagnostyki Medycznej w Gdyni. Planując wizytę u lekarza tej specjalności, warto umówić się na nią kilka dni po ostatniej miesiączce (między 3. a 5. dniem po zakończeniu krwawienia). Wówczas wykonane badania — USG, badanie piersi, cytologia szyjki macicy — będą mieć największą wartość diagnostyczną.

Oczywiście nie stanowi to warunku konsultacji. Wiele testów można wykonać nawet w trakcie okresu. Z wizytą nie należy zwlekać przy wystąpieniu niepokojących dolegliwości, np. uciążliwych bólach czy upławach.