fbpx
Rejestracja online
Przejdź do treści

Dermatolog

Dermatolog

Dermatolog


Lekarz dermatolog zajmuje się wszelkimi dolegliwościami ze strony skóry. Specjalizuje się również w diagnostyce, leczeniu oraz profilaktyce schorzeń paznokci i włosów. Jego praca często koncentruje się też na pewnych chorobach ogólnoustrojowych, których objawy manifestują się na skórze. Wizyty w poradni dermatologicznej różnią się więc w zależności od zgłaszanego przez pacjenta problemu.Praca lekarza z tej dziedziny dzieli się na trzy obszary: medyczny (diagnozowanie i leczenie chorób), chirurgiczny (przeprowadzanie zabiegów krioterapii, usuwania brodawek) oraz kosmetyczny (łagodzenie problemów skórnych wpływających na wygląd, np. wypadanie włosów, zmarszczki).Zasięgnij porady sprawdzonego dermatologa w Gdyni. Umów się na wizytę w naszej placówce telefonicznie lub online.

Skontaktuj się z nami

Dermatolog w Gdyni prywatnie — oferta

W Ośrodku Diagnostyki Medycznej w Gdyni dermatolog realizuje następujący zakres usług:

  • konsultację lekarską,
  • krioterapię dermatologiczną,
  • badanie dermatoskopem zmian skórnych.

Podczas konsultacji lekarz dokładnie bada zmiany skórne, zwracając uwagę na ich kolor, brzegi, asymetrię czy zaczerwienienia. W trakcie wizyty należy poinformować specjalistę o wszystkich występujących objawach i ich przebiegu, a także przyjmowanych lekach i występujących alergiach.

Krioterapia w poradni dermatologicznej polega wykorzystaniu zimna (podtlenku azotu) w celu usuwania powierzchownych zmian skórnych. Podczas zabiegu zamrażane są brodawki łojotokowe, kurzajki, odciski. Krioterapia jest bardziej komfortowa i mniej bolesna dla pacjenta niż tradycyjne wycięcie. Za jej pomocą można leczyć również nawracające zmiany.

W naszej poradni dermatologicznej w Gdyni wykonujemy również badanie dermatoskopem, które pozwala na wykrycie m.in. niebezpiecznych zmian nowotworowych. Polega na oglądaniu zmian urządzeniem z powiększeniem (zwykle dziesięciokrotnym) i wbudowanym oświetleniem. Dzięki temu można uwidocznić głębsze struktury oglądanej zmiany.

Lekarze zajmujący się tą specjalizacją

Przygotuj się na konsultację w poradni dermatologicznej

Wizyty u dermatologa prywatnie powinny rozważyć nie tylko te osoby, które cierpią na różnego rodzaju dolegliwości skórne. Jest to wskazane również w przypadku osób mających sporo zmian barwnikowych, czyli pieprzyków i znamion. Ich regularna kontrola i obserwacja mogą uchronić m.in. przed śmiertelnym czerniakiem.

W przypadku takich pacjentów profilaktyczne wizyty w poradni dermatologicznej będą obejmować szczegółowy, pogłębiony wywiad lekarski. Warto więc obserwować swoje zmiany (sprawdzać, czy rosną, zmieniają wygląd, swędzą).

Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że niektóre zmiany skórne wynikają z pozornie niezwiązanych z nimi przyczyn, np. nietolerancji pokarmowych, alergii kontaktowych czy chorób ogólnoustrojowych. Czasem przyczyną może być obecność niepożądanego składnika w kosmetykach lub diecie. Dlatego przed wizytą u dermatologa prywatnie, przygotuj listę przyjmowanych leków, a także stosowanych maści i preparatów pielęgnacyjnych. Jeśli jest taka możliwość, zabierz ze sobą aktualne wyniki krwi.

Dermatolog w Gdyni: Ośrodek Diagnostyki Medycznej

Czym kierować się przy wyborze dermatologa w Trójmieście? Przede wszystkim opiniami pacjentów i dostępnym zakresem usług. Istotne jest to, aby lekarz miał doświadczenie z problemem, z którym przychodzi do niego pacjent. W tym celu najlepiej przejrzeć listę wykonywanych usług i leczonych dolegliwości. Wielu ekspertów specjalizuje się bowiem w kilku konkretnych dziedzinach. Warto zwrócić uwagę na ten aspekt przed wyborem odpowiedniego lekarza.

Potrzebujesz profesjonalnej pomocy? Zapraszamy do skorzystania z usług sprawdzonego dermatologa w Gdyni (prywatnie). Znajdując się pod opieką doświadczonego specjalisty, zyskujesz gwarancję bezpieczeństwa i skutecznego leczenia.