fbpx
Rejestracja online
Przejdź do treści

Chirurg ogólny

Chirurg ogólny

Chirurg ogólny


Chirurg ogólny to lekarz zajmujący się diagnostyką i leczeniem schorzeń tkanek miękkich. W zakres jego specjalizacji wchodzą m.in. procesy gojenia ran, zakażenia, wrastające paznokcie, postępowanie przed i pooperacyjne, przepukliny, zapalenia pęcherzyka żółciowego oraz udzielanie doraźnej pomocy w stanie zagrożenia zdrowia i życia. Chirurg kwalifikuje pacjenta do operacji. Przeprowadza też szereg zabiegów wykonywanych w znieczuleniu miejscowym i ogólnym.Pomoc tego specjalisty ma na celu przywrócenie prawidłowego funkcjonowania i wyglądu narządów oraz tkanek. Jego odpowiedzialnością jest wykonanie zabiegu w sposób staranny i zgodny z aktualną wiedzą medyczną. Poza tym musi zadbać o bezpieczeństwo pacjenta zarówno przed; w trakcie, jak i po operacji.W naszej poradni chirurgii w Gdyni możesz umówić się na: konsultację lekarską, usunięcie szwów czy zmianę opatrunku.

Skontaktuj się z nami

Doświadczony chirurg ogólny w Gdyni

Nazwa chirurgii ogólnej pochodzi od greckiego słowa „cheirurgia”, które powstało z połączenia wyrazów: „cheir” – ręka, oraz „ergon” – czyli czyn, działanie. W dosłownym tłumaczeniu chirurgia jest więc pewnym rodzajem pracy wykonywanej ręcznie.

Zadaniem chirurga ogólnego jest przeprowadzanie zabiegów łącznie z opieką przed- i pooperacyjną. Diagnozuje i leczy choroby oraz dolegliwości tkanki podskórnej, narządów wewnętrznych układu pokarmowego, mięśni i klatki piersiowej.

Osoba skierowana na zabieg musi więc w pierwszej kolejności zgłosić się na konsultację do tego specjalisty. Zleca on szereg badań oraz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, decydując o tym, czy zakwalifikować daną osobę do zabiegu. Kompetencje chirurga ogólnego nie ograniczają się jednak tylko do przygotowania i wykonania operacji. W okresie rekonwalescencji dba on również o prawidłowe gojenie się rany, m.in. zmieniając opatrunki. Ponadto po zakończonym procesie leczenia w jego gabinecie odbywa się ewentualne zdjęcie szwów.

Lekarze zajmujący się tą specjalizacją

Jak przygotować się do wizyty u chirurga (prywatnie)?

Wiele osób zastanawia się, od czego zacząć poszukiwania dobrego chirurga w Gdyni. Prywatnie wizyta będzie dostępna znacznie szybciej niż na NFZ. Jest to pierwsza kwestia, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze lekarza — zwłaszcza gdy nasz przypadek wymaga szybkiej interwencji chirurgicznej. Po drugie warto szukać zaufanego specjalisty, który cieszy się dobrą opinią wśród pacjentów. Po trzecie ważny jest zakres wykonywanych usług.

Do poradni chirurgii ogólnej można zgłosić się m.in. na konsultację dotyczącą operacji przepukliny, wyrostka robaczkowego, żołądka, jelit, woreczka żółciowego. Ponadto specjalista z tej dziedziny wykonuje operacje w szpitalu związane z usunięciem zmian nowotworowych w różnych obszarach ciała czy żylaków.

Jak wygląda to w naszej placówce? Do zadań chirurga w Ośrodku Diagnostyki Medycznej w Gdyni należy przede wszystkim diagnostyka, która pozwala na szybkie wykrycie problemów zdrowotnych i leczenie poprzez skierowanie do szpitala i wykonanie operacji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod, konsultacje i zabiegi przebiegają bez zbędnego stresu i są w pełni komfortowe dla pacjenta.

Ośrodek Diagnostyki Medycznej — poradnia chirurgii ogólnej w Gdyni

Wizyta w naszej poradni chirurgii ogólnej w Gdyni to ważny krok w leczeniu wielu różnych schorzeń. Nasi specjaliści zajmują się chorobami układu pokarmowego oraz nowotworami tarczycy i piersi. Poza tym chirurdzy ogólni Ośrodka Diagnostyki Medycznej zapewniają wsparcie w przypadku poważnych urazów oraz w opiece pooperacyjnej, m.in. poprzez zmianę opatrunku czy zdjęcie szwów.

Warto podkreślić, że chirurgia ogólna jest skierowana wyłącznie do osób dorosłych. Małoletnich pacjentów zapraszamy do skorzystania z oddzielnej kategorii: działu chirurgii dziecięcej.