fbpx
Rejestracja online
Przejdź do treści

Chirurg dziecięcy

Chirurg dziecięcy

Chirurg dziecięcy


Chirurgia dziecięca jest działem chirurgii ogólnej. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób u dzieci — od narodzin do osiągnięcia pełnoletności. Dotyczy zarówno noworodków, jak i nastolatków. Jest to o tyle istotne, że organizm dziecka i zachodzące w nim procesy różnią się od tych występujących u osób dorosłych. W okresie dorastania pojawia się wiele dynamicznych zmian. Występują też inne rodzaje schorzeń. Wiele z nich, jak np. wady wrodzone, wymagają leczenia na wczesnym etapie życia.Czym zajmuje się chirurg dziecięcy? Pod jego opiekę trafiają osoby w procesie gojenia ran, wymagające kontroli pooperacyjnych i usuwania szwów, ale nie tylko. Musi mieć więc szeroką wiedzą z zakresu pediatrii, anatomii i fizjologii dziecka.

Skontaktuj się z nami

Czym zajmuje się chirurg dziecięcy?

W chirurgii dziecięcej ogromne znaczenie ma właściwe podejście do małego pacjenta. Przeprowadzane zabiegi wymagają więc nie tylko doskonałej wiedzy, ale też kooperacji na linii lekarz-dziecko. Dlatego ważne jest, aby specjalista wykazywał się cierpliwością, empatią i umiejętnością współpracy. Oprócz tego powinien tłumaczyć rodzicom przebieg planowanych działań. Wszystko to wpływa na jakość jego usług.

Zakres odpowiedzialności, jakie obowiązują w tej dziedzinie medycyny, jest naprawdę szeroki. W odróżnieniu od pediatry chirurg ma szczególne umiejętności i szkolenie w zakresie przeprowadzania zabiegów oraz operacji (uszkodzonych tkanek miękkich i twardych).

Dlatego wybierając chirurga dziecięcego w Gdyni, kieruj się jego renomą i doświadczeniem. W Ośrodku Diagnostyki Medycznej w Gdyni znajdziesz specjalistów, którzy uwzględniają specyficzne potrzeby dzieci i leczą wszystkie schorzenia wymagające interwencji chirurgicznej. Zapewniają też kompleksowe wsparcie podczas całego procesu leczenia.

Lekarze zajmujący się tą specjalizacją

Chirurgia dziecięca w Gdyni — zakres usług

Chirurg dziecięcy w Ośrodku Diagnostyki Medycznej w Gdyni zajmuje się stulejkami, trudno gojącymi się ranami, kwalifikacjami do zabiegów, przepukliną pachwinową i pępkową, ranami pourazowymi i pooperacyjnymi.

W przypadku usług chirurga dziecięcego w Ośrodku Diagnostyki Medycznej w Gdyni możesz skorzystać z konsultacji lekarskiej, a także usługi zdjęcia szwów czy zmiany opatrunku.

Przygotowanie do wizyty w poradni chirurgii dziecięcej

Kiedy warto zgłosić się na konsultację do chirurga dziecięcego w Ośrodku Diagnostyki Medycznej w Gdyni? Między innymi wtedy, gdy występują objawy takie jak: bóle brzucha, bóle układu kostno-stawowego, zaburzenia rozwojowe i wady wrodzone. Inne przyczyny wizyty to m.in. różnego rodzaju zwichnięcia, rany, oparzenia czy złamania. Wskazaniem do konsultacji są też zmiany skórne, niepokojący spadek masy ciała, refluks żołądkowo-przełykowy oraz kamica pęcherzyka żółciowego.

Wyodrębnienie chirurgii dziecięcej jest ważnym postępem w medycynie. Dzięki temu opiekunowie mają pewność, że ich pociecha znajduje się pod należytą opieką specjalisty. Lekarz z tą specjalizacją zna organizm młodego człowieka i ma rozległą wiedzę o schorzeniach charakterystycznych dla wieku dziecięcego. Oprócz tego jest empatyczny i potrafi współpracować z małymi pacjentami.

Potrzebujesz profesjonalnej opieki? Zarejestruj się w naszej poradni chirurgii dziecięcej w Gdyni.